Bursa kamp Alanlari

Cevapla
GezginMevsimi

Bursa Kamp Alanları
Doğanın içinde eşsiz bir kamp deneyimi yaşamak için en uygun şehirlerden olan Bursa’da kamp yapabileceğiniz en güzel yerleri Bursa Kamp Alanları yazımızda sizler için derledik. Bursa Kamp Alanları genellikle yüksek rakımlı yaylalarda veya göl-nehir kenarlarında yer aldığı için özellikle sıkı giyinmekte fayda vardır. Bu şartlara uygun kamp ekipmanları kullanmak sağlık açısından oldukça önemli. Kamp ateşi yakmak için özellikle kesim yapılan alanlarda odun bulmak açısından sıkıntı yoktur. Ancak yağışlı havalarda ve düşük ısılarda nemli odunların oldukça geç kuruduğunu göz önüne alarak gerekli yakacak malzemeyi yanınızda götürmenizde fayda vardır.

Bursa Kamp Alanı Gürsü/Ericek Göleti


Ericek Gölü, Bursa ilinin Gürsu ilçesinde yer almaktadır. Ericek Gölü sulama amacıyla yapılan yapay bir göl konumundadır. Bursa şehir merkezine 36 km uzaklıkta bulunan göl bölgesinde piknik alanları, adrenalin parkı ve güzel vakitler geçirebileceğiniz alana sahiptir. Ericek Gölü aynı zamanda bungalov konaklaması ve kamp alanları için de tercih edilmektedir. Bursa bungalov evleri denildiği zaman akla adrenalin parkı gelmektedir.Hafta Sonları Yaz Aylarında Çadırda Kalan Bir Çok Kişi Görebilirsin
İçersinde Zepline - Atv - Hobbit ev - bunglov - dağcılık - gölet için yüzmelik yunus - wc ve daha fazlası Belediyeye Ait Kafeteryası İle Uygun fiyata Yiyeycek İçecek bulabilirsiniz Çalışanları Oldukça Samimi Ve Çalışkan İnsanlar Bursaya Gelipte Buraya Mutlaka Uğramanız Gereken Bir yer

Bursa Kamp Alanı: Baraklı Göleti


Bursa Kamp Alanları,

Bursa’nın Keles ilçesinde yer alan Baraklı köyü yakınlarında bulunan Baraklı Göleti Kamp Alanı son yıllarda Bursa’da kamp yapmak isteyenlerin en çok geldiği yerlerden. Kamp alanı etrafında herhangi bir tesis olmadığı için ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz tavsiye edilir. Baraklı Göleti’nin köye olan uzaklığı yaklaşık 7.5 kilometredir. Gölet etrafında içme suyu bulunur.

Dağyenice GöletiBursa’da kamp için en çok tercih edilen yerlerin başında Dağyenice Göleti Kamp Alanı geliyor. Bu tercihin en büyük sebebi kuşkusuz şehir merkezine yakınlığı. Dağyenice göletinin etrafında kurulan kamp alanında tuvalet ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Gölün etrafında tesis olmaması sebebiyle tüm ihtiyaçlarınızı merkezden karşılamanız tavsiye edilir.

Gököz Göleti Kamp Alanı


Gököz Göleti Kamp Alanı

Keles ilçesinde yer alan bir diğer kamp alanı da Gököz Göleti kamp alanıdır. Gököz Göleti çevresinde yer alan Natural park içerisinde yer alan alanda cuzi bir miktar ödeyerek kamp yapabilirsiniz. Dilerseniz göletin tesis dışında kalan kısımlarında ücretsiz olarak da kamp yapabilirsiniz. Elektrik, tuvalet gibi ihtiyaçlardan faydalanmak isterseniz tesis içerisinde kamp yapmakta fayda var. Ayrıca tesiste kamp ateşi için varil de sağlanıyor. Tesiste ATV veya bisiklet turu yapabilir, ata binebilirsiniz.

Sansarak Kanyonu


Sansarok Kanyonu

İznik ilçesinde yer alan Sansarak Kanyonuna ulaşabilmek için Bursa merkezden 100 kilometrelik bir yolu kat etmeniz gerekir. Kanyon orta ve daha zorlu iki etaptan oluşur. 7 km orta zorlukta bir parkura sahip kanyonda yürüyüş yapabilirsiniz. Parkur Sansarak Köyü’nü geçtikten 4 kilometre sonra yer alan yıkık değirmen ile başlar. Değirmen’den karşıya geçip sola doğru ilerleyerek başlanan parkurun 1.7 km’lik alanı orta zorluktadır. Birinci bölümü geçtikten sonra ise daha zorlu bir etap bulunmaktadır. Kanyon yürüyüşü sırasında uyarı levhalarına dikkat etmek gerekir. Kanyon boyunca akan Kayalıdere’nin suyu oldukça temiz olup yaz aylarında oluşan havuzlarda yüzebilirsiniz. Sansarak Kanyonu etrafında herhangi bir tesis bulunmadığı için hazırlıklı gitmeniz gerekir.

Sadağı Kanyonu


Bursa’nın Orhaneli ilçesinde yer alan Sadağı Kanyonu Bursa’nın ikinci büyük kanyonudur. Orta zorlukta kanyon yürüyüşü yapabileceğiniz Sadağı Kanyonu’na giderken temel ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Bursa’nın merkezine yaklaşık 60 kilometre uzaklıktadır.

Suuçtu Şelalesi


Suuçtu Şelalesi Kamp Alanı Bursa’nın Kemalpaşa ilçesinde yer almaktadır. Şelaleye ulaşmak için Kemalpaşa’dan sonra 17 km uzaktaki Muradiyesarnıç köyüne gitmeniz gerek. Şelale çevresinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir tesis olmaması sebebiyle hazırlıklı gelmeniz faydalı olacaktır.

Küreklidere Şelalesi

Kestel ilçesinde yer alan Küreklidere Şelalesi Bursa’da kamp yapmaya elverişli yerlerden bir diğeri. Küreklidere Şelalesi’ne gidebilmek için aracınızdan indikten sonra yaklaşık 500 metre yürümelisiniz. Şelale çevresinde piknik masaları yer almaktadır. Dereye inebilmek içinse şelale çevresindeki merdivenleri kullanabilirsiniz. Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için hazırlıklı gelmenizde fayda var. Oldukça temiz olan derenin suyunda uygun mevsimlerde serinlemek için suya girebileceğiniz birikintiler bulunur.
Cevapla